Kovács Gergely, a XII. kerület kutyapártos polgármestere kedden reggel jelezte Vadász Gábor momentumos önkormányzati képviselő felé, hogy beterjeszti az alpolgármesteri pozíciója visszavonásáról szóló javaslatot.
Vadász szerint a polgármester azért akarja eltávolítani az alpolgármesteri székből, mert nem hajlandó biankó szavazatot adni a kerület vagyonát érintő döntésekhez. „Nem fogok koncepció, megalapozott műszaki és pénzügyi adatok nélkül dönteni arról, hogy az önkormányzati lakásállomány mely részeit újítsuk fel, és melyeket értékesítsük. (…) szakmailag tarthatatlan azt állítani, hogy felújításról lehet felelősen dönteni érdemi adatok nélkül, miközben ugyanezek az adatok csak az értékesítéshez lennének szükségesek” – írta.
A hegyvidéki momentumos politikus szerint Kovács az akadályoztatásának mutatja be, hogy „a képviselői szavazatát nem adja oda feltétel nélkül” az általa átvinni kívánt ügyekhez a közgyűlésben, és ezért a „hatáskörei és fizetése elvételével akarja büntetni”.
Kovács Gergely és a XII. kerületi önkormányzat két momentumos képviselője között hónapok óta nyilvános konfliktus zajlik. A kutyapártos polgármester szerint Vadászék érdemi indokok nélkül blokkolják egyes előterjesztéseit. A momentumosok szerint viszont Kovács állítja be bűnbakként őket azért, mert nem adják feltétlenül a szavazataikat a javaslataihoz.









