A II. kerület alpolgármestere szerint a június eleje óta egy korrupciós ügyben – fideszes, MSZP-s és momentumos politikusokkal együtt – letartóztatásban lévő Őrsi Gergely polgármester „továbbra is részt vesz a döntéshozatalban”.
Polgármester úr továbbra is felelős az önkormányzat döntéseiért, részt vesz a döntéshozatalban, a testületi anyagokat megkapja, azokat el tudja olvasni, megjegyzést tud írni hozzájuk, illetve van lehetőség arra, hogy módosítást vagy új előterjesztést írjon– közölte a június elején egy, a fővárosi parkfenntartási és közétkeztetési szerződéseket érintő korrupciós ügyben – MSZP-s, fideszes és momentumos politikusok mellett – letartóztatott II. kerületi polgármester, Őrsi Gergely jelenlegi helyzetéről a 24.hu kérdésére a kerület általános alpolgármestere, Varga Előd Bendegúz. https://hvg.hu/itthon/20260604_ugyeszseg-birosag-letartoztatas-elrendeles-orsi-gergely-lang-zsolt-molnar-zsoltAz önkormányzat működése zavartalan, minden kötelező és önként vállalt feladatot elvégeznek – emelte ki az alpolgármester, aki a különféle hivatalos eseményeken Őrsit helyettesíti. Varga Előd Bendegúz 2019 óta alpolgármester, és 1998 óta önkormányzati képviselő, sokáig MSZP–SZDSZ-színekben, legutóbb már közös ellenzéki jelöltként. https://hvg.hu/360/20260617_kerteszeti-maffia-orsi-gergely-polgarmester-korrupcio-kenopenz-z-zsoltA 24.hu cikke emlékeztet: Őrsi Gergely népszerű polgármester, a legutóbbi önkormányzati választáson közel 70 százalékos eredménnyel győzött, letartóztatását követően pedig kisebb szimpátiatüntetést is szerveztek a kerületben élők. https://hvg.hu/360/20260604_parkfenntartas-nyomozas-letartoztatas-budapest-kerulet-polgarmester-botranyNyitókép: Őrsi Gergely / Facebook







