Varga Mihály MNB-elnök szerint a gazdasági és inflációs adatok alapján most lehet itt az alkalom, hogy a kormány kivezesse a kiskereskedelmi árrésstopot. Varga erről a monetáris tanács kamatcsökkentő döntése után beszélt. A jegybankelnök azt hangsúlyozta, hogy az inflációs pálya jól alakul, ezt egyaránt segíti az erősebb forint és az alacsonyabb élelmiszer- és energiaárak, és a geopolitikai feszültség enyhülésével a globális környezet is kedvezőbbé vált.

„Az infláció az árréskorlátozások azonnali kivezetésével sem emelkedne a jegybanki cél fölé, vagyis ez nem veszélyeztetné az árstabilitást”

– mondta Varga a Portfolio tudósítása szerint.

Fotó:

Lakatos Péter/MTI/MTVA