Seimas spręs, ar palengvinti saulės ir vėjo parkų plėtrą, vystytojams mažinti administracinę naštą.

Parlamentarai antradienį po pateikimo priėmė svarstyti Energetikos įstatymo pataisas, kurios, pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, buvo rengiamos beveik metus.

Anot jo, pokyčiai pagerins Lietuvos investicinę aplinką ir jos konkurencingumą – elektros perdavimo ir skirstomųjų tinklų operatorių sukaupiamą įrenginių rezervą būtų galima panaudoti didelių investicinių projektų spartesniam įgyvendinimui.

„Rezervai galėtų turėti dvigubą paskirtį: jie būtų kaupiami pačių tinklų atstatymui dėl sabotažo ar krizės atveju, bet tas pats rezervas galėtų būti naudojamas ir prijungimams, tai yra tiek savivaldybėse, kuomet ateina nauji investuotojai, taip pat užtikrinant ir atsinaujinančios energetikos plėtrą“, – teigė Ž. Vaičiūnas.

Pasak jo, pakeitimais siekiama užtikrinti saulės ir vėjo bei kitų „žalių“ elektrinių bei kaupiklių projektų įgyvendinimą, sugretinant jį su elektros vartojimo augimu ir tarpsisteminių jungčių plėtra.