Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos parengtam Elektros energetikos įstatymo projektui, kuriuo siekiama išplėsti vartotojų galimybes, stiprinti jų teises ir sudaryti sąlygas aktyviau dalyvauti elektros energijos rinkoje.

„Siūlome pokyčius, kurie stiprina vartotojo poziciją elektros energijos rinkoje, suteikia vartotojams daugiau lankstumo keičiant elektros energijos nepriklausomus tiekėjus ir planus, taip pat daugiau pasirinkimo ir daugiau galimybių praktiškai pasinaudoti žaliosios energetikos teikiama nauda. Norime, kad vartotojai turėtų daugiau galimybių pasirinkti, kaip perka, kaip vartoja ir kaip panaudoja pasigamintą elektros energiją“, – pranešime cituojamas energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Vienas siūlomų pokyčių – galimybė vartotojams viename objekte sudaryti daugiau nei vieną elektros energijos tiekimo sutartį su skirtingais tiekėjais. Tikimasi, jog tai leis skirtingoms reikmėms pasirinkti skirtingus tiekimo planus – pavyzdžiui, elektromobilio įkrovimui rinktis biržos kainos planą, o šildymui – fiksuotos kainos sutartį.

Taip pat siūloma gyventojams, kurių objekte įrengtas išmanusis elektros apskaitos prietaisas, suteikti galimybę nepriklausomą elektros tiekėją pakeisti per 2 darbo dienas. Tikimasi, kad tai paskatins konkurenciją tarp nepriklausomų tiekėjų ir leis vartotojams greičiau reaguoti į palankesnius pasiūlymus rinkoje. Be to, per 2 darbo dienas bus galima pakeisti ir nepriklausomo tiekėjo siūlomą elektros energijos tiekimo planą ar persiuntimo tarifo planą.