Seimas nenaikins balandžio viduryje įsteigto Energetikos ir darnios plėtros komiteto, kaip siūlė opozicijoje esantys liberalai.

Už tai, kad siūlymas būtų svarstomas, balsavo 23 Seimo nariai, prieš buvo 37, o susilaikė 27. Vėliau didele balsų persvara Seimo statuto pataisa buvo atmesta.

Kaip sakė liberalas Eugenijus Gentvilas, siekiama atstatyti padėtį, kokia buvo prieš gerą mėnesį.

„Vienos partijos prašymu, reikalavimu buvo įkurtas Energetikos komitetas, nors iki tol puikiai daugybę metų veikė Energetikos darnios plėtros komisija. Kadangi išnyko priežastis, dėl kurios buvo sukurtas komitetas, tai yra šita partija nebėra valdančiojoje daugumoje, tai aš siūlau grįžti į buvusią daugiametę, dešimtmečiais egzistavusią būklę, kai vėl atkuriama Seime Energetikos darnios plėtros komisija, neišlaidaujant ir nešvaistant pinigų Energetikos komitetui, tuo labiau noriu pasakyti, kad dar net nėra išrinktas Energetikos komiteto biuro vadovas“, – pristatydamas pataisą teigė E. Gentvilas.

Anot jo, komiteto biuro vadovo atranka buvo priežastis, kodėl Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kreipėsi į Seimo valdybą dėl sisteminio pobūdžio rizikų priimant į darbą Seimo kanceliarijoje.