W rejonach działań policjantów z Częstochowy, Lublińca i Myszkowa, raptownie wzrosła w ostatnich dniach liczba wypadków z udziałem niechronionych użytkowników dróg. - Przestrzeganie przepisów i zachowanie rozsądku są wspólną odpowiedzialnością wszystkich użytkowników dróg - przypominają jednym głosem mundurowi.

Tylko jednego dnia - 18 czerwca - policjanci drogówki częstochowskiej komendy, w czasie służby, wyjeżdżali do skutków czterech wypadków drogowych, w wyniku których ranni: rowerzyści, motocyklista i użytkownik hulajnogi elektrycznej, zostali przetransportowani do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 6.30 w Aleksandrii. Tam 36-letni rowerzysta, jadąc ulicą Gościnną i wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Przejazdową, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Volkswagenem Crafterem, jadącemu w kierunku Konopisk. 36-letni cyklista został potrącony i ranny trafił do szpitala.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny