Nem jogerősen pénzbüntetésre ítélte a Miskolci Törvényszék azt a két orvost és egy hozzátartozót, akik egy térdprotézisműtéthez kapcsolódó vesztegetési ügyben érintettek – közölte a törvényszék kedden az MTI-vel.
A törvényszék által megállapított tényállás szerint egy nő édesanyja térdprotézisműtétének mielőbbi elvégzése érdekében vette fel a kapcsolatot a megyei kórház vezetői feladatait ellátó orvossal 2022 tavaszán, aki megszervezte a találkozót a műtétet később elvégző osztályvezető főorvossal. A nő a beavatkozást megelőzően mindkét orvosnak pénzt adott át, majd a műtét után egy taxisofőr közreműködésével további összeget juttatott el az operáló orvosnak.
A bíróság megállapítása szerint az osztályvezető főorvos összesen 300 ezer, a másik orvos pedig 200 ezer forint jogtalan előnyt fogadott el a műtéttel összefüggésben.
Vagyonelkobzást is elrendeltek
A Miskolci Törvényszék az operáló orvost folytatólagosan elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettében, a másik orvost vesztegetés elfogadásának bűntettében mondta ki bűnösnek, és mindkettőjüket 1,5 millió forint pénzbüntetéssel sújtotta.







