A Szenegál elleni győzelem után nemcsak a norvég szurkolók ünnepeltek a már világszerte ismertté vált viking evezéssel, hanem a játékosok és a szövetségi kapitány is csatlakozott hozzájuk. A 3–2-re megnyert csoportmeccs lefújása után Martin Odegaard csapatkapitány vezetésével odamentek a norvég drukkerekhez, leültek a gyepre, és együtt csinálták végig velük a koreográfiát.

„Láttam az interneten, teljesen virálissá vált. Martin megkérdezte tőlem a meccs előtt: »Szerinted csatlakozzunk?« Azt mondtam: »Ha nyerünk, csináljuk, miért ne?«”

– mondta Erling Haaland a meccs után a Fox Sportsnak, hozzátéve, hogy nagy rajongója ennek az ünneplésnek.

The Norwegian team and fans doing the Row are just beautiful.pic.twitter.com/hi2YqZimUi— World Cup 2026 Daily (@TotalFootball) June 23, 2026

A norvég válogatott 28 év után szerepel újra világbajnokságon, a csapat a pályán és azon kívül is feltűnést kelt. Az első meccsén 4–1-re verte Irakot, a Szenegál elleni győzelemmel pedig biztosította helyét az egyenes kieséses szakaszban.