Kétharmados többséggel (145 igen szavazattal, 39 nem ellenében) elfogadták az új médiatörvényt, amely többek között megszünteti a médiatanács és a médiahatóság elnöke, Koltay Tamás mandátumát. A javaslatról részletesen írtunk korábbi cikkünkben:

Független Közmédia Testület áll fel Közszolgálati Közalapítvány helyett, ez gyakorolná a tulajdonosi jogokat a közmédia cégei felett,

újra önálló lesz az MTI,

lesz Sajtóalap, ahova pályázhatnak a független médiatartalom-szolgáltatók,

Közszolgálati Charta váltaná fel a Közszolgálati Kódexet, amely garantálná a függetlenséget,