Az elnöki hivatal óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától.

Reagált a Sándor-palota a Tisza Párt alaptörvény-módosítására, amely alapján több közjogi méltóság, így Sulyok Tamás államfő is távozhat posztjáról.

A köztársasági elnök egyelőre nem kommentálja a javaslatot. Mindazonáltal ismételten felhívja a figyelmet a jogállamiság elvének tiszteletben tartására és óva int a közhatalom önkényes gyakorlásától, valamint a kétharmados parlamenti többség adta lehetőségek korlátok nélküli érvényesítésétől

– írta a Népszavának a köztársasági elnök hivatala. Azt továbbra sem tudni, Sulyok Tamás, milyen megkereséssel fordult a Velencei Bizottsághoz. A Sándor-palota előzőleg azzal utasította el a TASZ közérdekűadat-igénylését, hogy a dokumentumok „a döntés megalapozását szolgáló adatnak” minősülnek, ezért nem nyilvánosak. A gránitszilárdságú Alaptörvény tizenhetedik, immár tiszás módosítása a jogászok között is felemás értékelést kapott.

Kapcsolódó