HRVATSKA nogometna reprezentacija izgubila je na startu Svjetskog prvenstva od Engleske s 4:2. Do kraja grupne faze preostaju joj dvoboji s Panamom i Ganom, iz kojih će vrlo vjerojatno četiri boda biti dovoljna za prolazak među 32 najbolje reprezentacije na svijetu.

Nakon poraza od Engleske, dominantno se raspravlja o nekoliko tema na koje su razne osobe iz medija i struke dale svoje viđenje. Jedna je katastrofalno branjenje prekida, druga je rasprava o najboljoj formaciji za Hrvatsku, a treća je status i igra Luke Vuškovića. Zlatko Dalić, skupa s cijelim svojim stožerom, pokazao je da nije ništa naučio iz svojih ranijih grešaka po tom pitanju.

Ivkovićeva kritika je dio nacionalne dijagnoze

Dio javnosti je prst krivice upravio u smjeru 19-godišnjeg hrvatskog stopera, a najviše je odjeknula kritika Tomislava Ivkovića na HRT-u. "Nije lako govoriti o djetetu kojemu su toliko visoko podigli ljestvicu i proglasili ga čudom. Ne znam što misli o sebi kad se ujutro probudi. To nije jednostavno", rekao je Ivković.

"Stvorila se atmosfera kao da on mora igrati plus deset igrača. To je bilo vidljivo još od početka priprema, pa i prije njih, kada se pisalo o sastavu reprezentacije. On je bio jedini siguran. Dovesti dečka u takvu situaciju nije lako", dodao je.