HRVATSKA nogometna reprezentacija nakon dva kola ima tri boda u skupini L Svjetskog prvenstva. Momčad izbornika Zlatka Dalića izgubila je od Engleske (4:2) i pobijedila Panamu (1:0). U posljednjem kolu, u subotu u 23 sata po našem vremenu, slijedi susret s Ganom. U šesnaestinu finala prolaze po dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine, kao i osam od 12 najboljih trećeplasiranih. Hrvatska može završiti na prvoj, drugoj ili trećoj poziciji u skupini, o čemu više možete pročitati OVDJE.
Dalić je dan nakon slavlja nad Panamom na konferenciji za medije odgovarao na pitanja novinara.
"Htjeli smo tri boda i ostvarili smo ih. Bilo je neočekivano teško. Nismo na razini na kojoj trebamo i želimo biti. No, želimo biti pozitivni. Znamo da je puno pogrešaka i da ne igramo kako vi i mi želimo. Ali ostvarili smo tri boda, to je najbitnije na Svjetskom prvenstvu. Nema vremena za analizu, iduća utakmica je za tri dana protiv Gane. Moramo biti pozitivni", rekao je Dalić u uvodu.
Mučili smo se, bili smo sterilni u napadu. Što je bila ideja protiv Paname? Kako se postaviti protiv Gane?
Nismo htjeli srljati kroz sredinu. Čekali smo, i tako ćemo i protiv Gane. Gol smo dali akcijom po boku, što je i bio cilj. Trebali smo imati više takvih pokušaja. Gana je igrala protiv obje ekipe u niskom bloku. Moramo se paziti kontre, držat će se istog recepta.






