EMMANUEL Macron danas je zahvalio britanskom premijeru Keiru Starmeru, posebno pohvalivši njegovu "predanost" pitanju Ukrajine i revitalizaciji odnosa između Ujedinjenog Kraljevstva i Europske unije.
"Želio bih zahvaliti premijeru Keiru Starmeru na njegovu doprinosu u jačanju francusko-britanskih odnosa, njegovoj predanosti unutar Koalicije voljnih za Ukrajinu, kao i na revitalizaciji odnosa između Ujedinjenog Kraljevstva i Europske unije", napisao je francuski predsjednik na platformi X, obećavši da će "nastaviti ovim putem za dobrobit našeg naroda i Europe".
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Nominacije za nasljednika otvorene do 9. srpnja
Keir Starmer podnio je danas ostavku na dužnost britanskog premijera i predsjednika Laburističke stranke. Starmer je najavio da će nominacije za njegova nasljednika biti otvorene do 9. srpnja. Njegov suparnik Andy Burnham jasni je favorit.












