Bogdan Ivan (PSD), ministrul desemnat al Energiei, a spus că va continua politicile energetice pe care le-a susținut în timpul mandatului său din guvernarea Bolojan, potrivit răspunsurilor oferite, luni, la audierii care a avut loc în comisiile de specialitate din Parlament.

Audiat luni în Parlament, ministrul nu a avut decât 20 de minute la dispoziție pentru întrebări care au durat peste jumătate de oră, motiv pentru care nu a apucat să răspundă la toate.

Una dintre temele importante pe care nu a reușit să le abordeze a fost cea referitoare la importurile de gaze americane.

La final a primit aviz pozitiv din partea parlamentarilor, cu 35 de voturi pentru, 17 împotrivă și o abținere.

La Doicești speră că va apărea un investitor cu 5 miliarde