Az talán nem bombameglepetés, hogy a G csoportot két forduló után Egyiptom vezeti, az viszont biztosan az, hogy Belgium egyelőre nem áll biztos továbbjutó helyen, miután második meccsén sem tudott nyerni, csak 0-0-t játszott Iránnal.
A 67. percben Ziko nagyon szép sarkazása után gólt szerző, majd a 82.-ben gólpasszt adó Mohamed Szalah vezérletével az egyiptomiak Új-Zélandot verték. Az új-zélandiaknak ezzel egy két nap híján 44 éve tartó sorozatuk szakadt meg: legutóbb ugyanis 1982. június 23-án kaptak ki világbajnokságon, akkor a braziloktól 4-0-ra (a mostani meccset csak magyar idő szerint játszották 22-én hajnalban, a hivatalos, helyi idő szerinti meccsnap 21-e volt).
Fotó:
AAPIMAGE via Reuters Connect
Igaz, azóta a mostanit leszámítva csak egy vb-re jutottak ki, a 2010-esre. Akkor viszont a Szlovákia, a Paraguay és az Olaszország elleni meccsük is döntetlenre végződött, az olaszokat meg is előzték egy ponttal. Majd most az első fordulóban Iránnal is döntetleneztek, így négymeccses veretlenségi sorozatban voltak.













