Négy mérkőzés után mindössze egy győzelem született eddig a labdarúgó-világbajnokság G csoportjában: Egyiptom 3-1-re verte Új-Zélandot, ezzel az élre ugrott, és nagy valószínűséggel kiharcolta a továbbjutást.
Pedig az új-zélandiak kezdtek jobban, a 15. percben Payne szögletét követően az üresen érkező Surman senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba (1-0).
A vezetés birtokában kissé visszaállt az óceániai csapat, Egyiptom erejéből azonban csupán néhány táli kísérletre futotta Szalah és Marmoush révén.
Szünet után folytatódott bátor lövöldözés, de nagy helyzetet az új-zélandiak hagytak ki, az 52. percben McCowatt fejesét védte bravúrral Sobeir kapus. Hat perc múlva aztán megtört a jég, Hani beadását Zico fejelte a hálóba (1-1).
Lendületbe jött Egyiptom, a 67. percben Szalah kényszerítőzött Zicóval, majd szépen bevágta a labdát a kapuba (1-2). Negyedórával később a csereként beállt Trézéguet is gólt fejelt, beállítva a 3-1-es végeredményt.











