Mieszkańcy otrzymali niepokojące alerty. "Atak obcych, ludzie, przybyliśmy"

21 czerwca 2026, 14:45

Hakerzy włamali się do krajowego systemu ostrzegania ludności i rozesłali fikcyjne komunikaty. Alarm o "ekstremalnym zagrożeniu" dostało około 30 milionów Brazylijczyków - podaje gazeta "Veja".

Fot. REUTERS/Pilar Olivares

Brazylijski system ostrzegania to ogólnokrajowy system obrony cywilnej, wykorzystywany do wysyłania powiadomień o klęskach żywiołowych. Korzysta z technologii umożliwiającej natychmiastowe przesyłanie komunikatów na ekrany telefonów komórkowych w konkretnych, zagrożonych obszarach, nawet jeśli urządzenia są wyciszone.