Stella Li, a BYD alelnöke tagadja, hogy a kínai autógyártó cég megsértette a magyar környezetvédelmi szabályokat. Ezt Gajdos László élő környezetért felelős miniszter állította korábban.

A Bloomberg cikke szerint Stella Li egy belgrádi konferencián azt mondta, hogy nem csináltak semmi rosszat első európai üzemük létesítése közben, és már ügyvédet is fogadtak. A cégvezető arról is beszélt, hogy a BYD továbbra is keres más telephelyeket, de a fókuszban Magyarország van. A szegedi üzemben minél hamarabb el akarják indítani az összeszerelő sorokat.

Stella Li

Fotó:

MATTHIAS BALK/dpa Picture-Alliance via AFP