Mekkora árat fizetünk azért, hogy a kínai tőke Európába áramlik? Ez a kérdés került a nemzetközi sajtó célkeresztjébe – szennyezés, a munkavállalók jogainak megnyirbálása, szabályszegés. Eközben a kínai magánemberek külföldi vagyonszerzését meg korlátozni kezdte Peking.

A BYD alelnöke cáfolja, hogy cége a szegedi gyár építése során megsértette a magyar környezetvédelmi szabályokat – ahogy azt Gajdos László környezetvédelmi miniszter állította. Stella Li Belgrádban járt egy nemzetközi konferencián, ott nyilatkozott arról, hogy már ügyvédet fogadtak, és nem csináltak semmi rosszat első európai üzemük létesítése közben. Vagyis a vádak szerinte alaptalanok.A Bloomberg tudósítása szerint hozzátette, hogy cége továbbra is keres más termelési helyszíneket, de a fókuszban változatlanul Magyarország van. Szegeden mielőbb indítani kívánják az összeszerelő sorokat – szögezte le Li, aki korábban azt közölte, hogy ez a negyedik negyedévben esedékes.

Hozzászólások