Szef MSZ Ukrainy mówi o zniewadze. "Nawrocki stał się burzycielem"
21 czerwca 2026, 12:11
Szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha ocenił, że Karol Nawrocki zburzył pozytywne osiągnięcia, które udało się wypracować w relacjach między Kijowem a Warszawą. Znacznie krytyczniej wypowiedział się były minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba. - Nawrocki nienawidzi Ukraińców jako zjawiska - stwierdził.
Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl
- Nawrocki stał się burzycielem tych pozytywnych osiągnięć, które udało nam się wypracować w ostatnim czasie. Nie bez powodu otrzymuje oklaski z Moskwy - ocenił Sybiha. Wypowiedź szefa ukraińskiej dyplomacji została opublikowana w niedzielę (21 czerwca) na Telegramie resortu.














