Unul dintre senatorii liberali, participanți duminică la congresul PNL de la Romexpo, a stârnit admirația iubitorilor de branduri de lux.
Cea mai scumpă mașină de la Congresul PNL
Senatorul Ovidiu Jitaru, om de afaceri din județul Botoșani, a venit la Congresul PNL cu un Porsche Panamera. Mașina a costat peste 200.000 de euro, potrivit liberalului, și aparține unei firme.
În declarația de avere depusă în 2025, senatorul nu a trecut că deține vreun autoturism. La Senat a fost filmat când a venit cu un Porsche Panamera. Cu aceeași mașină a apărut și la Congresul PNL de la Romexpo, din 21 iunie.
„Mașina este pe o firmă, este grupul Elsaco, nu apare în declarația de avere. Aveam mașina când am intrat în Parlament. Mai am și un Jeep Wrangler. Sunt un om care nu a făcut politică, am fost în business întotdeauna, avem un grup de firme puternic, pe care îl creștem”, a declarat senatorul pentru HotNews.ro.







