Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Marcelo Bielsa, az uruguayi futballválogatott szövetségi kapitánya sem rajong az idei foci-vb-n bevezetett újításért, a minden félidő közepén jelentkező háromperces ivószünetért.A hőmérséklettől, időjárási körülményektől független játékmegszakítás a szurkolók között sem aratott osztatlan sikert, ám mivel pénzügyileg óriási bevételforrás, alighanem megtartja majd a FIFA változtatást, ami tulajdonképpen négy negyedre töri a focimeccseket.„Az, hogy kettő helyett négy játékrész van, az megváltoztatja a futball kulturális értelmezésével kapcsolatban kialakult koncepciónkat. Ez a kulturális változás nem ad hozzá semmit, viszont sokat vesz el” – nyilatkozta Bielsa, aki szerint az ivószünetek bevezetése előtt teljesen más volt a labdarúgás egyénisége, mint utána. Bielsa kiemelte, hogy nem az újítások ellen van, a videóbírót és az ahhoz hasonló technológiákat üdvözli, a szünetek viszont nem hoznak olyan lehetőségeket, mint a technikai újítások.Az első mérkőzésén Szaúd-Arábiával 1-1-es döntetlent játszó Uruguay a szintén döntetlennel kezdő, a spanyol válogatottat gól nélkül tartó Zöld-foki Köztársaság ellen folytatja magyar idő szerint hétfőn 0 órától.
Az uruguayi kapitány szerint a sport kulturális lényegét teszik tönkre az ivószünetek
Marcelo Bielsa szerint semmit nem ad hozzá a meccsekhez a FIFA újítása.
Marcelo Bielsa uruguayi kapitány szerint a vébén bevezetett ivószünetek a futball kulturális értelmét romlják a mérkőzéseket 2 félből 4 negyedre bontva. A bevételszerzésből bevezetett szünetek technikai előnyt nem nyújtanak, így csökkentik, nem pedig növelik a sport értékét.












