Hotel Forum nie miał szczęścia do czasów, choć miał je do ludzi - do ponad 600-osobowej załogi, dla której był czymś więcej niż miejscem pracy - był domem z oknami szeroko otwartymi na zachodni świat - mówi Melania Tutak z Muzeum Krakowa i zaprasza na wystawę "Hotel Forum".
Hotel Forum był perłą architektoniczną przełomu lat 80. i 90., która przyciągała pod Wawel najbogatszych. Budynek w stylu brutalistycznym zaprojektował jeden z najważniejszych wówczas krakowskich architektów, Janusz Ingarden. Budowę rozpoczęto w 1978 roku, a po dziesięciu latach, 15 maja 1988 roku, zaproszono gości na wielkie otwarcie.
Hotel zaczynał działalność jako nowoczesny, klimatyzowany obiekt z 278 pokojami, czterema gwiazdkami, dwiema restauracjami, grill barem, drink barem, dwupoziomowym parkingiem, windami, basenem, sauną, solarium, a nawet sklepem Pewex. Czternaście lat później, podobno ze względu na wady konstrukcyjne wynikające z nasiąkania fundamentów i zalewania piwnic przez Wisłę, Forum zamknięto.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.












