Gmina Branice buduje liczącą siedem poziomów wieżę widokową na Baraniej Kopie. To nowy punkt turystyczny ma mapie szlaku wież i platform widokowych Silesianka, na pograniczu Polski i Czech.
To doskonała wiadomość dla miłośników aktywnego odkrywania regionu i transgranicznych tras pełnych inspirujących krajobrazów. W gminie Branice, na południu Opolszczyzny, powstanie 25-metrowa wieża widokowa na Baraniej Kopie - najwyższym punkcie w okolicy, liczącym 416 m n.p.m. Nowa konstrukcja stanie się elementem transgranicznego szlaku Silesianka.
Gmina Branice niedawno rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę z wykonawcą prac. Nowa atrakcja turystyczna ma być gotowa do końca roku. Obiekt wykonany będzie z drewna i stali na rzucie kwadratu o wymiarach zewnętrznych 11,75 na 11,75 m. Wieża będzie się składać z 7 poziomów, w tym 4 poziomy będą z tarasami widokowymi (główna platforma widokowa usytuowana jest na wysokości 22 m od poziomu terenu). Jednocześnie maksymalnie będzie z niej mogło korzystać 40 osób.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.











