Az Ecuador ellen 1-0-ra megnyert mérkőzést végigjátszó futballista a levelét úgy kezdte, hogy elmesélte, milyen hihetetlen szegénységben nőttek fel.
Nem tudtuk, hogy gazdagok vagy szegények vagyunk. Csak a boldogságot ismertük.
Emlékszel, amikor 25 ember aludt egy házban Abidjanban? Anya szappanoperákat akart nézni, mindenki más filmet. Emlékszel, hogy mindig úgy tettem, mintha aludnék, aztán éjfél után bementem a tévés szobába. Focit néztem a sötétben, és álmodoztam. Emlékszel, amikor a felnőttek láttak focizni, és Roberto Carlosnak becéztek, mert olyan erősen lőttem? És emlékszel, hogy titokban mennyire mérges voltam emiatt, mert CR7 volt a példaképem?”
Mesélt arról, hogy kilencévesen olyan éhes volt, hogy krumplit lopott a többi gyerekkel egy boltból.
„Még mindig ez a kedvenc ételem. Főtt krumpli egy kis olajjal. Azokra az időkre emlékeztet” – írta.












