Tengeren át importál üzemanyagot Oroszország egy egyelőre meg nem nevezett ázsiai országból – írja a Reuters iparági forrásokra hivatkozva.Az első szállítmány már júniusban befuthat az ország egyik nyugati kikötőjébe.Nem ez az első alkalom, hogy felmerül Moszkvában az üzemanyagimport ötlete, már tavaly is eljátszottak vele, de akkor még a hazai készlet elegendőnek bizonyult.Ez mostanra megváltozott a rendszeres ukrán dróntámadások miatt, amelyek rendre az orosz olajfinomítókat célozzák, így hiába ők a világ harmadik legnagyobb olajtermelő hatalma, ha nem tudnak belőle üzemanyagot készíteni. https://hvg.hu/vilag/20260618_ukrajna-oroszorszag-haboru-ukran-tamadas-moszkvai-olajfinomito-videoMostanra már vagy egy tucat orosz régióból jelentettek üzemanyaghiányt, ezt ráadásul a Krímből és két szibériai területről hivatalosan is megerősítették.A kormány július végéig megtiltotta az üzemanyag exportját, ami azt jelenti, hogy készleteket próbálnak felhalmozni a nyári idősztakra, amikor az autózási igény a legnagyobb az országban.Korábban az oroszok már importáltak üzemanyagot Kazahsztánból és Belaruszból is, ám ezen országok egyike sem rendelkezik akkora fölös kapacitással, amivel egy elmélyülő válság esetén ki tudná segíteni Moszkvát.