Legalább hat hónapig nem indulhat újra Moszkva legnagyobb olajfinomítója, miután ebben a hónapban kétszer is ukrán dróntámadás érte – állította két iparági forrás a Reutersnek. A kiesés súlyosbíthatja az egyre látványosabb orosz üzemanyaghiányt.
Fotó:
-/AFP
Ukrajna az elmúlt hónapokban egyre intenzívebben támadja Oroszország energetikai infrastruktúráját nagy hatótávolságú drónokkal. Június közepén a háború eddigi legmasszívabb légitámadását hajtották végre: orosz jelentések szerint a légvédelem országosan 555 ukrán drónt semmisített meg. Egyedül a fővárosra közel 200-at küldtek rá, és jó néhány célt ért közülük. Ezek között volt a Kremltől 17 kilométerre található olajfinomító is, a térség legnagyobb ilyen létesítménye.
A Moszkva déli peremén működő finomító kulcsszerepet játszik a főváros és környéke üzemanyag-ellátásában. Az üzemet működtető Gazprom Nyefty nem kommentálta a Reuters értesüléseit, de két iparági forrás szerint a károk olyan súlyosak, hogy a helyreállítás legalább hat hónapig tarthat.









