Mi az a szociális farm, mire való, és miért csak mutatóba van belőle Magyarországon? A zCast e heti vendége Jakubinyi László, a Szimbiózis Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki mesél arról, hogyan járult hozzá a román Securitatétől kapott verés, hogy fogyatékosokkal kezdjen foglalkozni, hogyan lehet autistákat sikeresen integrálni a munkaerőpiacra, és hogyan lehet sikerre vinni egy olyan vállalkozást, ahol nemcsak „görbe bögréket” készítenek a fogyatékkal élők, hanem egyenlő félként közösen teremtenek értéket a többségi társadalom tagjaival? De miért kell portfóliómenedzsment egy fogyatékosokkal foglalkozó intézménynek?

https://youtu.be/tr7gRvr7rWk?si=KE2S4nTy2hCJ8DimJakubinyi László, a miskolci Baráthegyi Majorság alapítója, a Szimbiózis Alapítvány kuratóriumi elnöke hisz abban, hogy akár súlyos fogyatékossággal élők számára is található olyan értelmes munkakör, amit képesek betölteni. Ezt több példával is alátámasztja a zCast e heti adásában, ahol Zsolnay-Fait Federika házigazdával beszélgetnek a társadalmi regenerációról. Hogyan tudnak 200 forintos órabérért bébiszittert küldeni a rászorulóknak? Miért vesznek kerékpáros sisakot az iskolabuszukba beszálló gyerekek? Hogyan lehet a nyílt munkaerőpiacra kiengedni egy fogyatékkal élőt? Autisták, szociális farmok, és a kecskesajtkészítők boldogsága. https://soundcloud.com/hvgonline/zcast0603/s-69grJuDES9S?si=91cb09244437401e8c2c0173320c4deb&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing