MINISTRICA zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković izjavila je danas, za obilaska Regionalnog centra za gospodarenje otpadom (RCGO) Piškornica, kako je vidljiv značajan napredak radova u odnosu na lani na projektu vrijednom gotovo 150 milijuna eura.
"Primjećujem sjajan napredak na izgradnji centra u odnosu na prošlu godinu. Rekla bih da je taj napredak gotovo nevjerojatan", rekla je Vučković, pohvalivši sve uključene u realizaciju projekta, uključujući izvođače radova.
Podsjetila je kako je lani potpisan najvažniji ugovor o financiranju projekta i osiguran europski udio sredstava iz Programa Konkurentnost i kohezija, uz sredstva Ministarstva zaštite okoliša, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te kredite HBOR-a.
Polovica radova dovršena
Direktor RCGO-a Piškornica Mladen Ružman kaže da je projekt u visokoj fazi izgradnje, a dosad je realizirano oko 50 posto ugovorenih radova vrijednih 89 milijuna eura.







