MINISTARSTVO zaštite okoliša i zelene tranzicije u srijedu je poručilo kako je Vlada u proteklim godinama osigurala više od 60 milijuna eura za sustav gospodarenja otpadom na području Istre, referirajući se time na prosvjed kojim se tražilo trenutno zatvaranje Kaštijuna.
"Naglašavamo kako se sustav gospodarenja komunalnim otpadom temelji na jasno propisanim nadležnostima te da su za funkcioniranje sustava odgovorne jedinice lokalne samouprave, odnosno njihova komunalna društva i tvrtke koje upravljaju centrima za gospodarenje otpadom", ističe se u priopćenju.
Dodaje se i kako Vlada osigurava pravni okvir te financijske potpore za izgradnju infrastrukture, i to kontinuirano čini na području cijele Hrvatske, osobito i u Istri.
63 milijuna eura za Istru
"Tako je za unapređenje sustava gospodarenja otpadom na području Istarske županije Vlada RH osigurala oko 63 milijuna eura, uključujući i izgradnju ŽCGO Kaštijun s pretovarnim stanicama", navodi se u priopćenju.






