A svájci szövetségi kapitány, Murat Yakin elárulta, azért várt a Bosznia-Hercegovina elleni mérkőzésen a hidratációs szünetig a cserékkel, mert így akart taktikai előnybe kerülni ellenfelével szemben.
Svájc csütörtökön 4–1-re legyőzte Boszniát, a mérkőzés első gólja a 74. percben született: a csereként beálló fiatal tehetség, Johan Manzambi talált be, majd nem sokkal később egy másik cserejátékos, Ruben Vargas duplázta meg az előnyt. Mindkét játékost a második félidő szünetében küldte pályára Yakin.
„Nagyon fontos volt, hogy minden energiánk ott legyen a pályán. Ez volt a stratégiánk” – mondta Yakin újságíróknak a FotMob tudósítása szerint.
Murat Yakin és a svájci játékosok.
Fotó:











