Ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruță, a anunțat vineri că a anulat majorarea tarifului pentru o călătorie cu metroul de la 5 la 7 lei, care urma să intre în vigoare în câteva zile, de la 1 iulie, scrie Economedia.
Decizia vine după ce Corpul de Control al ministerului a identificat, potrivit unui raport preliminar, probleme grave privind cheltuirea banilor publici la Metrorex și existența unor creanțe de zeci de milioane de euro care trebuie recuperate de la diverse companii.
- articolul continuă mai jos -
Tariful unei călătorii cu metroul nu va mai crește de la 5 la 7 lei, a anunțat Radu Miruță, care a decis anularea procedurii de majorare a prețului.
Citește integral pe Economedia.








