HRVATSKA nogometna reprezentacija porazom od 4:2 protiv Engleske otvorila je nastup na Svjetskom prvenstvu. Engleska je slavila golovima Harryja Kanea (12' - 11 m, 42'), Judea Bellinghama (47') te Marcusa Rashforda (85'), dok su za Hrvatsku zabijali Martin Baturina (36') i Petar Musa (45+5').
Dan nakon poraza i lošeg otvaranja turnira, izbornik Hrvatske Zlatko Dalić održat će press-konferenciju na kojoj će odgovarati na pitanja predstavnika medija. Presica kreće od 23 sata po hrvatskom vremenu.
Dalić je na početku komentirao jučerašnji poraz od Engleske. "Izgubili smo od boljeg protivnika. U prvom dijelu smo se dvaput vratili iz minusa, što je dobro, ali nažalost u nastavku smo odmah primili gol i taj treći gol nas je dotukao. Više nismo uspijevali ništa. Livaković nas je spašavao. Znali smo sve što će se dogoditi, radili smo na tome. Ne sjećam se da smo imali toliko visokih igrača, ali nikad u mom mandatu nismo ovako loše branili prekdie.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U prvom dijelu nam nisu puno napravili u igri, osim par situacija Maduekea. Sve je došlo iz prekida. Od osam kornera, imali su šest šansi stopostotnih. Unatoč videima, ukazivanju na njihove kornere i prekide. Pokušali smo i s promjenom sustava, ali teško se vraćati toliko puta. Izgubili smo od bržeg, agresivnijeg i boljeg protivnika. Nećemo prestati vjerovati u to što radimo", rekao je na početku.






