Świątek już w Bad Homburg. Trenuje z mistrzynią wielkoszlemową

W sezonie na kortach trawiastych Iga Świątek ma do obrony ponad dwa tysiące punktów rankingowych, więc nic dziwnego, że zdecydowała się na szybkie rozpoczęcie treningów. Obecnie Polka przebywa w Bad Homburg, gdzie wkrótce wystartuje w turnieju. Zapoznała się już z tamtejszą nawierzchnią, a pomogła jej w tym czołowa tenisistka świata.

Fot. REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Pierwsza połowa 2025 roku była trudna dla Igi Świątek, ale to właśnie na trawie doszło do jej przełamania. Zaczęło się od WTA 500 w Bad Homburg. Tam Polka dotarła aż do finału, po drodze pokonując Wiktorię Azarenkę, Jekatierinę Aleksandrową i Jasmine Paolini, nie tracąc nawet seta. W decydującym o tytule starciu natrafiła jednak na Jessicę Pegulę, która okazała się dla niej murem nie do przebicia. 25-latka liczy, że w tym sezonie uda jej się zgarnąć główną nagrodę.

Zobacz wideo Alan Ważny o eliminacjach Enea Poznań Open 2026: Zagrałem bardziej agresywnie