Seime skinasi kelią siūlymas nustatyti konkretų šildymo sezono laiką – nuo spalio iki gegužės, taip pat skatinti daugiabučių šilumos punktų modernizavimą bei šilumos gamybą iš elektros.
Parlamentarai ketvirtadienį po svarstymo pritarė tai numatančioms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms.
Pakeitimai numato, kad apie būtinybę atlikti šilumos punkto remontą tiekėjas įspėtų prieš 12 mėnesių ir tai turėtų atlikti namų bendrijos ar namo administratoriai.
Vienintelės dėl pataisų kalbėjusios Ekonomikos ir inovacijų komitete dirbančios socialdemokratės Birutės Vėsaitės teigimu, pataisos leis taupyti šilumą, gyventojų pinigus ir mažinti į aplinką išmetamą anglies dvideginio kiekį.
„Iš pradžių ji (šilumos punktų renovacija – BNS) nebus priverstinė, dalinė parama irgi bus daugiabučių savininkams. O po to, jeigu daugiabučių savininkai nepasinaudos daline šilumos punktų renovacija, tai tada šitas procesas bus priverstinai atliekamas“, – teigė politikė.






