Seimas nusiteikęs nuo kitų metų sausio vėl keisti savivaldybių vidaus sandorių tvarką – taip siekiama didesnio skaidrumo.

Už Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas antradienį po svarstymo balsavo 72 Seimo nariai, prieš 4, susilaikė 29. Jų priėmimas – kitame posėdyje.

Siūloma praplėsti informacijos apie savivaldybės vidaus sandorius viešinimo apimtį – norima įpareigoti kasmet Viešųjų pirkimų tarnybai teikti visų per metus sudarytų ir galiojančių tokių sandorių ataskaitas, jos būtų skelbiamos viešai.

Taip pat norima sudaryti sąlygas savivaldybėms prieš apsisprendžiant išsamiai įvertinti visą viešosios paslaugos gyvavimo ciklą – kaštus, kokybę, rizikas, poveikį bendruomenėms, taip pat lanksčiai adaptuoti paslaugas prie kintančių gyventojų poreikių, demografinių pokyčių ir galimų ekstremalių ar krizinių situacijų.

Socialdemokratė Ilona Gelažnikienė sako, kad savivaldai vidaus sandoriai kartais yra neišvengiami užtikrinant viešąsias paslaugas.