A Pest Vármegyei Kormányhivatal visszavonta a normafai sífutó- és szánkópályákhoz kapcsolódó természetvédelmi engedélyt. A Normafa Park közlése szerint ezzel veszélybe került Magyarország egyetlen rendszeresen működő szánkó- és sífutópályájának téli működése.

A friss kormányhivatali határozat alapján hivatalosan egy természetvédelmi engedély visszavonásáról van szó. Ez a Budapest XII. kerületi Hegyvidéki Önkormányzat részére kiadott engedély a Normafa Park Téli sport koncepció keretében az Északi síterepen tervezett egy sífutó- és két szánkópálya megvalósításához és üzemeltetéséhez kapcsolódott, országos jelentőségű védett természeti területen.

A határozatot a Pest Vármegyei Kormányhivatal a Védegylet Egyesület keresetére tekintettel vonta vissza. Az indoklás szerint a hatóság a keresetet megvizsgálva arra jutott, hogy az ügyben a megalapozott érdemi döntéshez további tényállás-tisztázás szükséges. Emiatt a korábbi határozat jogszabálysértő volt, ezért a természetvédelmi hatóság visszavonta.

A természetvédők szerint új engedély kell, más szemlélettel

A sífutó- és szánkópálya ellen tiltakozók a közösségé médiában, a Normafa természetesen Facebook-oldalán azt írták: már januárban jelezték, hogy a Védegylet Egyesület keresetet nyújtott be a sífutó- és szánkópálya környezetvédelmi engedélyével kapcsolatban. Mostani bejegyzésükben azt emelték ki, hogy az engedélyező kormányhivatal maga vonta vissza az engedélyt. A poszt szerint azt remélik, hogy az új eljárás során „végre a természeti környezet megóvását szem előtt tartó engedély születik”. Azt is írták, hogy ehhez felajánlották segítségüket a Hegyvidéki Önkormányzatnak.