Az Oszoly-sziklán található Veszprémi- és Delago-fal sziklamászó-útvonalait még áprilisban zárták le.
Feloldotta kedden a csobánkai sziklamászóhelyeket érintő lezárásokat a Duna–Ipoly Nemzeti Park. A Pest megyei település határában álló Oszoly-sziklán található Veszprémi- és Delago-fal sziklamászó-útvonalait áprilisban zárták le ideiglenesen, miután a sziklákon kezdett költeni egy vándorsólyompár. https://www.facebook.com/dunaipoly/posts/pfbid0KwTh5YF7fK5VANjNzSuZijBngENXtRKmMkB9W9gmf8yC4G4DQ8kh85jFnhciZtGjlA ragadozó madarak a sziklamászók távollétében, a természetvédelem folyamatos ellenőrzése mellett zavartalanul költötték ki és nevelték fel a három fiókát (borítóképünkön még pelyhes korukban, fotó: Duna–Ipoly Nemzeti Park / Barcánfalvi Péter), akik mostanra kirepültek a költőhelyről. Így már nincs akadálya a sziklamászásnak. A nemzeti park jelezte elégedettségét, mint írták:Az ilyen sikeres együttműködések viszik előre a természeti értékek védelme és a természet mint élményt adó közeg használatának összehangolását. https://hvg.hu/tudomany/20260605_madaragy-felterkepezese-navigacioert-felelos-terulet
Hozzászólások








