Kurczą się możliwości darmowego postoju w centrum Olsztyna. Po cichutku został zamknięty dla mieszkańców parking przy ul. Okopowej. Przejął go nowy administrator.
Darmowe parkingi to towar deficytowy. Niedawno pisaliśmy o parkingu przy ul. Sybiraków, który został zamknięty wraz z rozpoczęciem prac przy budowie centrum piłkarskiego w tym miejscu. W związku z tym problem z zostawieniem samochodu mają m.in. teraz pracownicy i pacjenci okolicznych szpitali.
Niemal w tym samym czasie zamknięty został dla mieszkańców inny postój. Chodzi o parking przy ul. Okopowej za amfiteatrem. Teren ten został w ubiegłym roku odzyskany przez miasto, bo zakończyła się jego wieloletnia dzierżawa na rzecz pobliskiego hotelu. Od tamtej pory można było tam zostawiać samochód za darmo, choć jest to serce Starego Miasta. Było tam ok. 20 ogólnodostępnych miejsc. Pozostała część parkingu została zarezerwowana dla Miejskiego Ośrodka Kultury.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny











