Vádat emelt az ügyészség Siposné Horváth Anita mezőcsáti fideszes polgármester nyelvvizsga-ügyében. A Mezőkövesdi Járási Ügyészség nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt fordult a bírósághoz – írja a 24.hu.
A polgármester még 2020-ban szavaztatott meg magának a képviselő-testülettel nyelvpótlékot, amit azóta rendszeres juttatásként fel is vett. Így összesen mintegy 2 millió forintot vett fel a rendszeres nyelvi pótlékoknak köszönhetően. Az őt ért támadásokra reagálva a közösségi oldalán egy videóban mutatta be a vizsgadokumentumát, amiről azt állította, hogy az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem intézményi nyelvvizsgája volt.
Siposné Horváth Anita
Fotó:
Siposné Horváth Anita/Facebook







