Vádat emelt az ügyészség Siposné Horváth Anita mezőcsáti fideszes polgármester nyelvvizsga-ügyében. A Mezőkövesdi Járási Ügyészség nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt fordult a bírósághoz.

A polgármesternő nyelvvizsga-ügye már jó ideje borzolja a kedélyeket a dél-borsodi településen, ám a hatóságok látókörébe akkor került, amikor Ferge István volt polgármesterjelölt tavaly nyáron feljelentést tett a rendőrségen. A vádemelésről is Ferge számolt be Facebook-oldalán.

Siposné Horváth Anita 2020-ban szavaztatott meg magának a képviselőtestülettel nyelvpótlékot, amit azóta rendszeres juttatásként fel is vett. A eltelt időszakban kiutalt pótlék teljes összege mára mintegy 2 millió forintra duzzadt.

A polgármester tavaly az őt ért „támadásokra válaszul” egy közösségi médiás videóban bemutatta a vizsgadokumentumát, amiről ő maga állította, hogy az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem intézményi nyelvi vizsgája volt. 2025 októberében egy Youtube-videóban a momentumos Tompos Márton is nyomozott a történetben, és megtalálta az egyetem hónlapján található szabályzatot, amely kimondta, hogy az úgynevezett „vizsgamentő” nyelvvizsga nem használható állami nyelvvizsgaként és nyelvi pótlék felvételére sem jogosít.