Nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétsége miatt egy évre próbára bocsátotta a Miskolci Járásbíróság Tóth-Szántai Józsefet, Miskolc polgármesterét (Pont Mi Egyesület - Fidesz-KDNP).
A polgármester ellen egy magánvádló - méghozzá a város korábbi, 2021-2024 közt regnáló alpolgármestere - tett feljelentést rágalmazás miatt, miután Tóth-Szántai tavaly augusztusban a Facebookon egy videóban arról beszélt, maga által is hangsúlyozottan nem véleményként, hanem tényként, hogy őt „terheli felelősség a miskolctapolcai Barlangfürdő káreseménye kapcsán”, miközben valójában döntési, ellenőrzési hatáskörrel az üzemeltetés és karbantartás körében nem rendelkezett.
A videó több mint 200 ezer megtekintést ért el.
A Barlangfürdő üzemeltetését a Miskolci Fürdők Kft. mint az önkormányzati tulajdonú Miskolc Holding Zrt. cégcsoport tagja látta el. A bíróság a polgármestert azért ítélte el, mert bár a videóban nem hangzott el a magánvádló neve, személye egyértelműen beazonosítható volt.
Ég a Miskolctapolcai Barlangfürdõ gyógyászati központjának tetőszerkezete 2024. szeptember 6-án













