A politikus vitába szállt Orbán Vitkor röpiratával és elmondta, mivel volt baja a Fidesz-kongresszuson.
L. Simon László közel egyórás interjúban értékelte Fekete Rita Youtube-műsorában a Fidesz jelenlegi helyzetét, melynek során szóba került a párt szombaton megtartott kongresszusa is. A kultúrpolitikus elmondta, hogy az esemény szerinte a Fidesztől megszokott profi módon zajlott le, mivel feszültségtől és problémáktól mentesen, az elnökség által felvázolt irányok mentén sikerült úgy végigvinni, hogy senki semmit nem kérdőjelezett meg.
Kövér László kijelölte az irányokat, nekem, mondjuk, nagyon nem tetszett, hogy Ungarische Péterezett. Én közelében dolgozhattam az egykori házelnök úrnak, nagyon nagyra tartom őt, de különbnek kell lenni, példát kell mutatni. Nem lehet megengedni azt, hogy fölvegye bárki is azt a tempót, ami a magyar közbeszédet jellemzi. Borzalmas a hangulat az országban, a vitakultúra, a Facebookon én már kommenteket nem is olvasok, annyira rettenetes az egész
– mondta L. Simon, aki szerint egy magát polgárinak tartó pártnak a kongresszusán is ahhoz méltónak kell lenni minden egyes megszólalásnak, véleménynek. Ilyen típusú problémáim vannak.
Szerinte, akik azt várták, hogy a Fidesz összeszedje magát és Orbán Viktor vezetésével, erőt mutatva menjenek tovább, azok elégedetten mehettek haza. Azok pedig, akik azt gondolták, hogy valamilyen radikális fordulat lesz a Fideszben és legalább egy olyan szintű számvetés lesz, amilyet Stumpf Istvánnak a hozzászólása jelzett, csalódottan mentek haza. „De nyilvánvalóan ők voltak kisebbségben” – tette hozzá.












