BROJNI iranski navijači ostali su u suzama nakon što su im redari na Svjetskom prvenstvu oduzeli zastave tijekom prve utakmice njihove reprezentacije. Incident se dogodio jučer na stadionu SoFi u Kaliforniji, gdje je Iran igrao protiv Novog Zelanda u sklopu natjecanja čiji su domaćini SAD, Kanada i Meksiko.
FIFA potvrdila zabranu
Problem je nastao zbog FIFA-ine zabrane isticanja predrevolucionarnih iranskih zastava s lavom i suncem, simbola koji mnogi Iranci smatraju autentičnim nacionalnim obilježjem i koriste ga za izražavanje protivljenja režimu. Zabrana je potvrđena nakon hitnog saslušanja održanog u Los Angelesu u ponedjeljak.
Unatoč tome, aktivisti su uoči prvenstva pokrenuli digitalnu platformu kako bi omogućili virtualno prikazivanje zastave i političkih poruka na stadionima. Uoči same utakmice protiv Novog Zelanda, stotine prosvjednika okupile su se ispred stadiona kako bi izrazile nezadovoljstvo iranskim vlastima.
Uznemireni navijači na stadionu SoFi














