Oczyszczanie miasta jest coraz droższe, a wykonawcy dość skutecznie podzielili między sobą olsztyński rynek. W tej sytuacji ratusz chce uniezależnić się od prywatnych firm.
Firmy zewnętrzne coraz drożej wyceniają sprzątanie miasta, a efekty ich pracy często pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego ratusz zamierza postawić na rozwijanie własnych możliwości w tym zakresie.
Przedstawiciele władz Olsztyna oraz Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu pojechali do Gdyni, żeby zapoznać się z tamtejszymi rozwiązaniami dotyczącymi utrzymania infrastruktury drogowej, organizacji zaplecza technicznego oraz zarządzania utrzymaniem dróg.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny






