Trzy lata temu Bystrzyca Kłodzka postawiła inteligentne wiaty śmietnikowe, które mają poprawić segregację odpadów. Burmistrz zachwala system. Czy Olsztyn pójdzie tą samą drogą?
Od sierpnia stawka za odbiór odpadów komunalnych dla mieszkańców Olsztyna wyniesie 13,90 zł za metr sześcienny zużytej wody miesięcznie. Obecnie opłata wynosi 11,70 zł. Oznacza to wzrost o 2,20 zł, czyli około 19 proc. W przeliczeniu na jedną osobę nowa stawka odpowiada kwocie około 41,70 zł miesięcznie, przy założeniu średniego zużycia trzech metrów sześciennych wody na osobę.
Uchwałę podnoszącą stawki przegłosowali radni podczas majowej sesji. Za podwyżką zagłosowali przedstawiciele klubu KO związanego z prezydentem miasta Robertem Szewczykiem. Jedna osoba się wstrzymała, pozostali radni byli przeciw. Wśród nich był Przemysław Bałdyga z PiS, który jeszcze w dniu sesji złożył interpelację do prezydenta Szewczyka.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny







