Aktorius Eimutis Kvoščiauskas pakvietė į išskirtinę premjerą – unikalioje vietoje atgimusią tremties istoriją „Babytė, kurią vadino bandite“. Padauguvos-Karalgirio miškuose vykusio, tikrais faktais paremto monospektaklio išvysti susirinko E. Kvoščiauskui artimi žmonės – giminės, kolegos ir visi tie, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie šio svarbaus įvykio gimimo, rašoma spektaklio pranešime žiniasklaidai.

Monospektaklis, kurį parašė ir režisavo pats E. Kvoščiauskas, vadinamas „storytellingu“ – gyvu ir asmenišku pasakojimu, peržengiančiu tradicinio monospektaklio ribas. Pasakojimo centre atsiduria E. Kvoščiausko močiutė Ona Liutvinaitė-Kvoščiauskienė, kurią jis nuo vaikystės vadino „babyte“. Iš pirmo žvilgsnio ji galėjo atrodyti kaip paprasta Lietuvos kaimo moteris, tačiau jos likimas liudija išskirtinę stiprybę ir drąsą.

Pokario metais Onos broliai pasirinko partizanų kelią – išėjo į mišką kovoti už Lietuvos laisvę. Tuo metu jauna moteris patyrė nuolatinį stribų spaudimą: iš jos buvo reikalaujama išduoti partizanų slėptuves ir jų buvimo vietą. Galiausiai stribams sudeginus namus, babytei neliko kitos išeities – ji pasekė brolius į mišką. Babytės gyvenimo istorija tapo ištikimybės artimiesiems ir vertybėms, pasiaukojimo bei žmogaus gebėjimo išsaugoti orumą net pačiomis sudėtingiausiomis aplinkybėmis liudijimu.