20 травня 2022 року з маріупольського металургійного комбінату "Азовсталь" вийшла остання група захисників міста. Перед цим командир "Азову" Денис Прокопенко у своєму відеозверненні розказав, що військово-політичне керівництво країни віддало наказ зберегти життя гарнізону та припинити оборону міста.

Маріупольський гарнізон пробув у повному оточенні 82 дні – з кінця лютого по кінець травня.

У полон потрапили 2449 військових із заводу "Азовсталь", з них орієнтовно 1400 з підрозділу "Азов". Президент Володимир Зеленський публічно заявив, що всіх захисників Маріуполя мають звільнити через процедуру обміну полоненими.

Реклама:

Минуло 4 роки, звільнили не всіх. У пресслужбі 12-ої бригади спеціального призначення Національної гвардії України "Азов" повідомляють "Українській правді", що наразі звільнено понад 600 захисників Маріуполя з цього підрозділу, а більш ніж 700 залишаються в полоні.