Tajlandia, poza Singapurem, jest dla podróżników najbezpieczniejszym krajem Azji Południowo-Wschodniej. Oszustwa jednak się zdarzają - uczula Agnieszka Kaźnica, podróżniczka, która wraz z mężem prowadzi biuro podróży.
Agnieszka Kaźnica, podróżniczka i współwłaścicielka (wraz z mężem Piotrem) Klubu Podróżników „Apetyt na Świat". Do Azji Południowo-Wschodniej jeździ od 2008 roku. Była wielokrotnie w Tajlandii, Wietnamie, Kambodży, na Sri Lance, także w Indiach i Nepalu.
Anna Wyrwik: W "Wyborczej" opisaliśmy historię Polki, która w Tajlandii została bezpodstawnie oskarżona o kradzież pamiątki na targu, następnie zatrzymana i zastraszona przez funkcjonariuszy policji. Groźbą spędzenia nocy w areszcie z gwałcicielami, zmuszono ją i jej znajomych do oddania pokaźnej sumy pieniędzy.
















